Březen 2016

Ideální kluk?

31. března 2016 v 15:59 | Baryys |  Mé myšlenky, nápady
Jelikož jsem se nedávno rozešla se ssvým přítelem, jak jsem vás informovala v minulém článku, to mě donutilo zamyslet se nad mými minulými vztahy. Proč mi nevyšli? Nebyla jsem s nimi spokojená a nebyli podle mých představ. Nebyli ideální a neměli jsme nic společného.
Rozhodla jsem se tedy udělat jistý seznam vlastností, no prostě, jak by měl vypadat kluk mých snů.

1. Hezký / Atraktivní
2. Vtipný / Smysl pro humor
3. Peníze (nemusí být úplně bohatý a mít milióny, jen nechci, aby byl úplně chudy)
4. Tmavé vlasy
5. Snědá pleť
6. Rád cestuje
7. Trochu idiot
8. Chytrý (ne mít vysoké IQ, ale zase ne být úplně blbí )
9. Musí mít, alespoň nějaký stejný koníček jako já
10. Fajn rodina
11. Musí mít rád psy
12. Musí mít rád děti
13. Měl by si rozumět s mojí rodinou
14. Měl by mi být oporou
15. Měl by rád chodit do společnosti

Rozchod?!

28. března 2016 v 17:09 | Baryys |  Můj den
Dlouho jsem nepřidala nějaký ten článek, asi tak ttýden a tři dny? Konečně jsem se k tomu článku dokopala. Už včera jsem chtěla ho sem dát, ale byla jsem příliš líná.
Co se tedy za ten týden mé neaktivity stalo?
Rozešla jsem se svým přítelem. Ano, opravdu jsem to udělala, ačkoli jsem myslela, že nebudu mít takovou odvahu.
V našem vztahu jsem se velmi nudila, chyběla tomu taková ta jiskra. Byl mým opakem a zřejmě se nejvíce těšil na auto, které mám dostat k maturitě. Samozřejmě dalším důvodem rozchodu bylo to, že já chci žít v Anglii, což je můj sen a zřejmě se mi nesplní, ale rozhodně nechci zůstávat v takovém zapadákově, ve kterém žiji. Sice je mu přes dvacet, ale stále žije se svými rodiči. Další rozdíl mezi námi. Já už se připravuji, až se odsud odstěhuji. Neměl rád komedie a kina. To jsem nepohopila, jelikož do kin chodím často a komedie miluju. Nerad někam chodil mezi lidi. Další rozdíl. Pokud neutratím všechny mé peníze, tak jdu v pátek si zapařit nebo alespoň jedu do města si sednout s kamarádkou nebo cokoli jiného, jen abych neseděla doma.


Otázka je, zda jsem se rozhodla správně. Mamka mi říká, že jsem to neměla dělat. On mi tvrdil, že protikladu se přitahují, ale i rpriklady musí mít něco společného ne?
Co mě k tomuto činu nejvíce dohnalo? Chci se zamilovat, nikdy jsem do něj nebyla zamilovaná, jen ze začátku šťastná. Chci se konečně do někoho zamilovat a hlavně si chci s ním rozumět.
Myslíte, že jsem udělala dobře, když jsem se s ním rozešla?

Tak mě pustí nebo ne?

17. března 2016 v 18:05 | Baryys |  Můj den
Včera byla moje mamka ve škole, však víte, zeptat se na mě. Jak jistě tušíte, žádná slává moje známky nejsou, a proto jsem jí některé známky zatajovala jako většina studentů v této republice. Samozřejmě si promluvila snad s celým sborem, jak to u ní bývá.
Jedna profesorka, která mi už nějakou dobu tvrdí, že mě nepustí k maturitě(od konce třetího ročníku mi to tvrdí), tak mamce zase tvrdí úplný opak, že mám ještě do konce čas. Jen pro informaci, z toho předmětu jsem dostala z písemek a zkoušení asi pět pětek a jednu trojku. Nevím, jak to stihnu do měsíce dohnat.
Další profesor, řekl mamce, že mě pustí, když dostanu dobrou známku, což jsem dnes splnila. Dnes mě potkal na chodbě a řekl mi, že by bylo lepší kdybych propadla a zopakovala si celý ročník! Zbláznil se? Jak já se těším, až z té školy vypadnu a on chce, abych tam zůstala! A navíc na tento předmět se vůbec neučím, kromě přestávek, kdy si to přečtu jednou nebo dvakrát a dostanu za tři, i když tento měsíc jsem dostala za čtyři, ale to byla výjimka.
Ti učitelé opravdu neví, co mluví. Pokaždé tvrdí něco jiného. Mluví podle toho, jak se vyspí a na svých studentech si vylévají zlost. Je to práce jako práce a tam by měli soukromí a svoji náladu odložit stranou, i když chápu, když je naštve nějaký student, to pochopím, ale když výs naštve jejich dítě? To by do školy neměli tahat. Můj názor.
Učitelé jsou opravdu zvláštní. Pozná se na nich, zda ve škole byli jako studenti oblíbení nebo ne. I to se podepíše na způsobu učení a chování ke studentům.

''Zkus to znovu ''

14. března 2016 v 18:11 | Baryys |  Téma týdne
Zkus to znovu. To je první věta, kterou uslyšíte od někoho, když se vám něco nepodaří. Jenže někdy to prostě nejde ''zkusit to znovu''.

Tuto větu slýchávám velmi často doma. Když přinesu špatnou známku, tak mi mamka řekne, že si to opravím, jenže ne vždy se mi to podaří. To nemluvím jen o známkách.
Hrozné je, že když se něco nepodaří, ten dotyčný řekne tu větu ''zkus to znovu'', jenže vám se to na druhý pokus nepodaří a vy ho zklamete. Proto někdo to ani nechce zkusit, bojí se zklamání.
Někdy vás ten dotydotyčný nakopne a vy se budete kvůli němu snažit. Nechcete ho zklamat, proto to uděláte.
Když člověk dostane další šanci, proč to nezkusit? Třeba se vám to podaří a vy překvapíte sami sebe. Někdy je snadné říct, že to nejde, ale když to nezkusíte znovu tak prakticky nemáte právo to říkat.
Vím, že si myslíte, že se mi to lépe píše než dělá, ale přeci člověk by měl to zkusit znovu, dostat další šanci. Vždyť chybovat z lidské ne?

Ženy zlatokopky, muži zlatokopové

12. března 2016 v 21:37 | Baryys |  Mé myšlenky, nápady
To, že ženy jsou na peníze je známá věc, samozřejmě ne každá žena jde po penězích. Ženy zlatokopky se odsuzují, ale muži zlatokopové podle ostatních neexistují nebo se o tom nemluví. Je to jako s nymfomanií. Je jen žena nymfonka, ale muž závislý na sexu je úplně normální.
Abych se přiznala tak i já si přeji muže, který je finančně zajištěný. Nedovedu si představit, že bych žila s mužem, který by byl neustále doma. Chci do světa, nechci jen sedět doma. Chci hodit nakupovat, chci si jezdit v lepších autech jako je audi a bmw. Vím, že si toto jiste vysnila spousta holek a zřejmě se mi to ani nesplní, ale snít si to mohu ne?
Abych začala psát, co jsem to vlastně chtěla napsat, tak musím hned začít.
Když mi včera sestra něco řekla v našvanosti o mém příteli, tak mě to donutilo přemýšlet nad naším vztahem. Proč se mnou je? Líbím se mu? Je na mě něco speciálního? Donutilo mě to hodně přemýšlet hodně a podívat se na to z jiného pohledu. Je se mnou kvůli penězům? Nejsme bohatá rodina, ale je pravda, že já i a sestra máme vše, co jsme si přáli. V poslední době mluví neustále o tom, jak se těší na nové auto, které mi koupí babička s dědou, protože i sestřenice dostala auto. Na účtě, na který mi mamka nešetřila sto tisíc, od babičky jsem dostala dvacet, pak ještě z pojistky dostanu okolo osmdesáti tisíc. Vím, že je to hodně peněz, ale já si to šetřím, až se někam budu stěhovat. Můj sen je Anglie. Do toho ví, že nejspíš budu dědit rodinný dům se zahradou. Každý rok jezdíme na dovolenou, také jsme byli i v Tunisu. Ja byla dvakrát v Anglii a jednou v Nizozemsku, kde to bylo úžasné a rozhodně bych tam někdy jela znovu.
Taky se dozvěděl, že babička s dědou mám dávají peníze,ale to je proto, že mamka je na nás sama, jelikož táta zemřel.
Jednou jsem slyšela, jak to říká svému kamarádovi, že mám prachy a dostanu auto. Copak mi záleží jen na tom? Nebo si myslí, že těma penězma, které mi mamka našetřila, tak zaplatím jeho dluhy?
Vyložila jsem si to špatně? Nebo je to tím, že si jsem v tomhle vztahu nejistá?
Jaký je váš názor?

Musím se tomu postavit

10. března 2016 v 10:55 | Baryys
Mám veliký problém. Mým velkým problémem je mamka. Vůbec se jí nedokážu postavit a udělám vše, co mi řekne. Rozhodně mi to velmi ovlivnilo budoucnost.
Uvědomila jsem si to před čtyřma rokama, kdy jsem nastoupila na školu, na kterou jsem rozhodně nechtěla, ale podle mamky to byla skvělá volba. S touhle školou bych mohla dělat v kanceláři nebo někde na statku, ale to není to, co bych jednou chtela dělat.
Mým snem bylo vždycky pracovat ve světě módy. Jako malá jsem chtěla být modelkou, ale kvůli mé výšce je to prakticky nemožné. Vždy jsem chtěla cestovat a domlouvat se anglicky.
Další možnost, co by mě velmi bavilo byl make-up a různé účesy.
Nejvtipnější na tomhle všem je, že mi mamka říkala, že je všude plno kadeřnic, ale mojí sestru na tuhle školu tlačí, přitom ona sama chtela být malířkou. Opravdu nádherně maluje a její obrazy máme celá rodina vystavené.
Nejdříve jsem se s mamkou domluvila, že si po škole udělám kurzy vizážistky, ale teď se ji to nelíbí. Proč? Proč nemohu dělat, to co mě baví?
Špatné je, že se mamce nedokážu postavit a udělám vše, co mi řekne, i když v poslední době si chci vše zařídit podle sebe. Chci svůj život a mamce se to nelíbí. Co mám udělat?
Máte někdo už také nějakou takovouhle zkušenost? Máte nějakou radu?

Opravdu jsem se změnila?

7. března 2016 v 19:20 | Baryys |  Můj den
Letos budu maturovat, což zřejmě nezvládnu, ale to tu nechci řešit. Ve třídě mi říkájí, že jsem se hodně změnila, ale mě to nijak nepřijde, pořád si připadám stejná. Opravdu jsem se změnila?
Je pravda, že když jsem nastoupila na střední, tak jsem měla své období až do třetího ročníku, že jsem se řezala a tak. Na konci třeťáku jsem chodila k různým paním na konzultace a jedna mi dávala i prášky. Od té doby jsem opravdu šťastná a už nejsem tichá.
Letos v lednu na mém maturitním plese jsem se ptala, proč si jistý kluci ze mě dělají srandu, ale takovou, že i vy se tomu musíte zasmát. Já to beru jako vtip. Ten kluk, kterého jsem se ptala mi odpověděl, že jsem se hodně změnila a zviditelnila.
Jak o možné, že tu změnu vidí ostatní, ale já ne? Ani nikdo z rodiny si toho nevšiml.
Vypadá to, že jsem více společenská, ale uvnitř sebe si stále přeji někdy se schovat doma před celým světem.
A co vy? Také vám někdo řekl, že jste se změnili?